Powstanie jarociński ratusz z papierowej wikliny

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Fundacja Kreacja Magia Rąk objęła patronatem projekt budowy a raczej wyplatania repliki jarocińskiego ratusza. Wykonuje go Magdalena Wrześniewska o której pisaliśmy już kilkukrotnie.

A jak to się zaczęło przeczytajcie sami:

"Pomimo iż od prawie 20 lat jest osobą niepełnosprawną to od 10 lat sama postanowiła zadbać o swoje zdrowie i prowadzić taką rehabilitację która doprowadzi moje mięśnie przede wszystkim w dłoniach do stanu używalności jak również pozwoli zapomnieć o codziennych troskach i problemach przynajmniej na kilka minut dziennie. Taką właśnie formą rehabilitacji okazała się papierowa wiklina. moje początki to misy na owoce, zajączki, bałwanki itp. Z czasem postanowiłam sprawdzić własne możliwości i zrobić coś na miarę moich możliwości. Pierwszym poważnym projektem okazała się gitara dla Pana Marka Piekarczyka z grupy TSA.

Jednak po tym projekcie poczułam pewnego rodzaju niedosyt i postanowiłam zrobić coś co ma związek z moim rodzinnym miastem Jarocinem. Ponieważ kocham rockową muzykę a w szczególności klasykę rocka dlatego postanowiłam zrobić glana o wymiarze 1,5m. Wsparciem i pomocą techniczną pomógł mi Marcin Lubański z Fundacji Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej, za co bardzo jemu dziękuję. Kiedy dowiedziałam się o międzynarodowym konkursie w Nowym Tomyślu postanowiłam jako jedyna reprezentować Jarocin na tak prestiżowym wydarzeniu. Na początku nie miałam pomysłu co zrobić żeby pokazać swoje umiejętności w randze aż tylu państw na konkursie. Pewnego dnia idąc do biblioteki żeby znaleźć pomysł stanęłam pod ratuszem spojrzałam w górę i tak się zaczęło"