Nagroda główna w rękach Fundacji

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Finał XVI edycji Konkursu o Puchar Recyklingu, organizowanego przez redakcję Przeglądu Komunalnego miał miejsce w dniach 27.10.2015 r. w trakcie Targów Pol-Eco-System. Komisja konkursowa w skład której wchodzili przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska wytypowali finalistów spośród ponad 250 zgłoszonych podmiotów. 

Fundacja Kreacja Magia Rąk otrzymała nagrodę główną za prowadzoną edukację ekologiczną w zakresie selektywnej zbiórki odpadów. Złożyły się na nią dotychczasowe działania fundacji w postaci zajęć pozalekcyjnych o tematyce ekologicznej, prowadzonych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Biała Podlaska oraz Powiatu Bialskiego, jak również liczne konkursy skierowane zarówno do najmłodszych jak i osób dorosłych. Duże znaczenie miał tu Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Ekologicznej Eco-R-Eco, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju.

 

Dzięki przyznanych nagrodom, fundacja planuje rozwinąć swoją działalność i w szerszym stopniu prowadzić edukację proekologiczną, licząc jednocześnie na większą przychylność i współpracę ze strony władz samorządowych.