Warsztaty świąteczne w Bolewicach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

warsztaty, papierowa wiklina, fundacjaW dniu 06.12.2015r. w świetlicy wiejskiej w Bolewicach (woj. wielkopolskie) odbył się coroczny jarmark świąteczny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Uśmiech Pokoleń, jednak tym razem gościła na nim również nasza fundacja poprzez przedstawicieli w osobie Kamili Kałuskiej i Pawła Skrzypczaka. W ramach bezpłatnych warsztatów uczyliśmy dzieci wyplatania świątecznych choinek.

Każde chętne dziecko, mogło przy naszej pomocy stworzyć swoje drzewko, a później według własnego pomysłu pomalować farbkami. Dla większości uczestników warsztatów było to pierwsze spotkanie z papierową wikliną. Również rodzice byli zachwyceni, kiedy dowiedzieli się , że ze zwykłych zużytych gazet mogą wyczarować nie tylko efektowne ozdoby ale także inne większe rzeczy a papierowa wiklina to świetny pomysł na  oryginalny prezent. Nie bez znaczenia był aspekt ekonomiczny, fakt, że można zrobić
tak wiele przy minimalnym nakładzie finansowym.

 

Warsztaty spełniły swoje zadanie w 100 %. Dzieci nauczyły się jak można kreatywnie spędzać wolny czas, jak można ponownie wykorzystać papier. A rodzice spostrzegli, że wyplatanie to nie tylko zabawa, ale również nauka i rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych dziecka.