Ekologiczna choinka w Bricomanie

Ocena użytkowników:  / 1

W Bricomanie stanęła ekologiczna choinka

W dniach 7-9 grudnia 2017 roku odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe w markecie budowlanym Bricoman Biała Podlaska. Przez 2 dni wyplatana była choinka z papierowej wikliny, która finalnie osiągnęła ponad 2 metry wysokości, zaś trzeciego dnia wspólnie z dziećmi pracowników sklepu choinka została ozdobiona gwiazdkami wykonanymi z nieaktualnych ulotek marketu. Całość choinki ma kolory jako w logo Bricomana, biało - pomarańczowo - granatowe.

W tym dniu dzieci otrzymały również mniejsze choinki wysokości 50-60 cm, które pomalowały ufundowanymi przez firmę Dulux farbami. 

Serdecznie dziękujemy firmom Bricoman i Dulux za wsparcie wydarzenia. 

Warsztaty papierowa wiklina z dziećmi

Ocena użytkowników:  / 0

Warsztaty z papierowej wikliny z dziećmi w Wisznicach. Przez 3 godziny zabawie towarzyszyła radosna atmosfera. Wszystkie dziewczynki wykonały wzorowo prace.  

#papierowawiklina #wiklinapapierowa #fundacjakreacjamagiarak

Warsztaty z papierowej wikliny w Wisznicach

Ocena użytkowników:  / 0

Warsztaty z papierowej wikliny z seniorami w Domu Kultury w Wisznicach 

Więźniowie kręcą papierową wiklinę dzieciom

Ocena użytkowników:  / 1

Warsztaty z papierowej wikliny w Zakładzie Karnym w KozigłowachWkręceni w kręcenie - więźniowie kręcą papierową wiklinę dzieciom.
Warsztaty w Zakładzie Karnym w Koziegłowach (woj. wielkopolskie)

Na początku grudnia, tuż przed gorącym okresem przedświątecznym przedstawiciele naszej fundacji: pani Mariola Wittchen, Kamila Kałuska oraz Paweł Skrzypczak, wybrali się do zakładu karnego w Koziegłowach, aby tam nauczyć chętnych więźniów skręcania papierowych rurek na warsztaty z dziećmi.
Okazało się, że kręcenie nie jest takie trudne i po dwóch godzinach każdy z uczestników zajęć wiedział co to znaczy rurka idealna oraz jakiej techniki użyć, aby właśnie taką rurkę skręcić.
 Ale zacznijmy od początku.....
Dwie wielkopolskie szkoły z powiatu nowotomyskiego włączyły się w akcję zbierania szarych gazet, które miały posłużyć do skręcania papierowych rurek przez więźniów z pobliskiego zakładu karnego. Dla dzieci, szczególnie młodszych jest to manualnie, bardzo trudne do wykonania  zadanie, lecz dzięki pomocy osadzonych, warsztaty w szkołach mogą się odbyć z wcześniej przygotowanym materiałem. Gotowe papierowe rurki to półprodukt, z którego dzieci podczas warsztatów prowadzonych przez fundację uczą
się wyplatać.

Czytaj więcej: Więźniowie kręcą papierową wiklinę dzieciom

Kolejne wyróżnienie dla Fundacji

Ocena użytkowników:  / 0

Wyróżnienie, papierowa wiklina, wiklina papierowa, FundacjaWyróżnień i nagród otrzymaliśmy już w tym roku kilka i to w skali ogólnopolskiej. W dniu 12 listopada 2015 na ręce naszego przedstawiciela Pawła Skrzypczaka złożono kolejne wyróżnienie "Za promocję papierowej wikliny na arenie polskiej i międzynarodowej". 

Dyplom i puchar wiele dla nas znaczy. Nadal będziemy starali się rozwijać i pracować nad "fundamentami" papierowej wikliny jakimi są warsztaty wśród najmłodszych po najstarszych. 

Czytaj więcej: Kolejne wyróżnienie dla Fundacji