Oferta

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Kreatywny recykling jest jednym z nowoczesnych trendów XXI wieku. Przyjazny dla środowiska, zgodny z naturą, wyróżniający się walorami użytkowymi coraz bardziej zakorzenia się we wszystkich sferach ludzkiego życia.

Papier wszechobecny wokół nas jest jednym z materiałów najłatwiejszych do przetworzenia. Na pozór wydający się materiałem nietrwałym, przy zastosowaniu odpowiednich technik plecionkarskich nadaje się do wyrobu rzeczy codziennego użytku takich jak biżuteria, galanteria, elementy wyposażenie domu i ogrodu, meble, a nawet abstrakcyjnych rzeźb. Tak naprawdę jego przeznaczenie ogranicza tylko pomysłowość twórców wykorzystujących tą tradycyjną technikę.

Papierowa wiklina ze względu na swoją uniwersalność przechodzi swoisty renesans w plecionkarstwie. Dostępność darmowego materiału do wyplatania w postaci starych gazet, ulotek reklamowych oraz  innych różnego typu materiałów drukowanych daje twórcom tego rękodzieła szerokie pole możliwości do tworzenia nowych wzorów oraz współczesnych form artystycznych.

Wychodząc naprzeciw eko-trendom chcemy zdradzić Państwu tajniki peruwiańskiej sztuki wyplatania z papieru.

Proponujemy wzięcie udziału w warsztatach na których nauczymy Państwa podstaw sztuki wyplatania z papieru „gazecianego”. Wspólnie z naszymi instruktorami, którzy jako jedni z pierwszych propagowali w Polsce tą ekologiczną sztukę, stworzą Państwo drobne przedmioty domowego użytku, będące pieszym krokiem w fascynująca sztukę plecionkarstwa.

Czas trwania warsztatu: 5 godzin

Ilość osób w grupie: od minimum 15 osób

Zapytaj o ofertę >>>