Akcja EkoKOsz z papierowej wikliny 2011

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

papierowa wiklina, rękodzieło, koszyczki z papierowej wikliny, kosz gigant z papierowej wikliny, ekokoszPoprzedni weekend 25 i 26 czerwca 2011 r. dla instruktorów z Warsztatu Terapii Zajęciowej Ośrodka „MISERICORDIA” Caritas i Fundacji Kreacja Magia Rąk był bardzo pracowity.

Realizowany przez obie placówki pierwszy etap projektu kreatywnego recyklingu został zwieńczony sukcesem. 2 dni promocji kreatywnego recyklingu w ramach obchodów „DNI BIAŁEJ PODLSKIEJ”  miało bardzo pozytywny odbiór wśród mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. W naszym namiocie pojawiło się liczni zainteresowani naszymi pomysłami. Wiele osób zdecydowanych na zakup naszych produktów z papieru było zaskoczonych alternatywną opcją … samodzielnie pod okiem fachowych instruktorów mieli okazję za darmo poznać tajniki sztuki wyplatania z papieru.

Zwieńczeniem akcji proekologicznej była licytacja największego w europie kosza z papierowej wikliny. W licytacji prowadzonej przez samego marszałka Sejmu posła Franciszka Jerzego Stefaniuka z redaktorem Radio Biper Mariuszem Maksymiukiem wziął udział Prezydent Miasta Andrzej Czapski. Finalnie najwyższa ofertę złożyła Pani Barbara Chwesiuk, właścicielką firmy Bialcon. Poseł Stefaniuk stwierdził nawet, że ta mała kobietka składa się jedynie z serca, ale jak się okazało podczas licytacji nie brak jej charyzmy i woli walki, do końca nie oddała satysfakcji posiadania największego kosza w Europie nikomu innemu. Dzięki temu jednak, bialski Caritas i Fundacja Kreacja - Magia Rąk uzyskają 700 zł na cele statutowe.

 

EkoKosz z papierowej wikliny został wykonany przy udziale osób niepełnosprawnych przez Warsztat Terapii Zajęciowej Ośrodka Misericordia Caritas oraz Fundację Kreacja - Magia Rąk ze zwrotów gazet lokalnych tygodników takich jak: Tygodnik Podlaski, Słowo Podlasia, Echo Katolickie
EkoKosz wykonany technika papierowej wikliny jest jednym z pierwszych działań proekologicznych obu organizacji w ramach projektu propagowania idei Kreatywnego Recyklingu.

Całe przedsięwzięcie nie udałoby się gdyby nie odpowiedzialni społecznie partnerzy i sponsorzy projektu:

  • Akustica Med – Systemy Wspomagania Słuchu; ul. Sadowa 14 (lok.16), 21-500 Biała Podlaska (www.akusticamed.com)
  • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Elmet; ul. Handlowa 1, 21-500 Biała Podlaska (www.elmetbp.pl)
  • Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Renmed; ul. Warszawska 40, 21-500 Biała Podlaska (www.ordm.renmed.pl)
  • Ksemar; ul. Brzeska 130,  21-500 Biała Podlaska (www.ksemar.pl)
  • Przedsiębiorstwo Budowlane Budmar; ul. Rzeźniana 38A, 21-500 Biała Podlaska (www.pb-budmar.pl)
  • Radio Biper (www.radiobiper.info)
  • Biała TV (www.biala.tv)

Zobacz pełna galerię zdjęć dla tego wydarzenia >>>